Petra Musilová

KDO JSEM JÁ?

Jsem instruktorkou jógy pro těhotné ženy, děti a dospělé. Jednotlivce
i skupiny.

Pomáhám maminkám najít zdroj energie, síly a psychické pohody pro sebe, svoje děti a celou rodinu.

Ukazuji rodinám cestu, jak vnést do společného života lehkost skrze jógu, jógové příběhy.

Žena v puntíkovaných šatech se opírá o stěnu

Jóga jako průvodce na cestě mým životem

Každé ráno se budím s pocitem, že stojí za to vstát z postele a den si užít, jen co to jde. Není to jen o tom “žít na obláčku”, ale o tom, jak s lehkostí a ladností projít dnem se dvěma malými dětmi. A jak běžné záležitosti, jako např. neustálé zametání drobků všude, tak nějak snáze zpracovat a netrápit se zbytečnostmi. Umět načerpat energii, zastavit se.

Žiji život, ve kterém mám jako maminka spoustu povinností. Život, ve kterém chci být nápomocná svým dětem, užívat si s nimi a mým manželem náš společný čas, zábavu i strasti běžných dnů. Ale zároveň si chci zachovávat čas a prostor pro sebe.

Proč právě jóga?

Trochu se ohlédnu zpět do mé minulosti

...do období příprav k maturitě a na to, jak mně šla hlava kolem. A běžný pohyb (tenkrát běh, aerobik
a tancování) byl skvělou aktivitou, díky které se dá vyřádit a vybít. Ale dobití a taková ta tvořivá síla a síla k mentálnímu výkonu nepřicházela. Začala jsem hledat cesty, jak bych mohla mozek, tělo a duši lépe povzbudit. 

A tenkrát mi do cesty přišel soubor cviků Pět Tibeťanů. A co...? No skvělé! Hned se dostavilo požadované soustředění, nová krev do žil, lehkost, lepší dýchání a odplavení stresu. Toto cvičení mě provázelo ještě pár let a postupně mně vstoupila do týdenního rozvrhu mimo jiné pohybové aktivity jóga.

Oproti Pěti Tibeťanům to byla celá hodina různých kreativních pozic a mně přinášely nové pohledy a možnosti řešení různých problémů během studia.

Psychická pohoda dokáže vylepšit a zpříjemnit den

Dávaly mně velkou úlevu ve stresovějších obdobích zkoušek. Každý týden pro mě byla lekce jógy osvobozující a vždy, když jsem se cítila úplně fyzicky a psychicky offline, tak mně jóga pomohla.

A to nemyslím složité pozice a hodiny na podložce. Takto se mnou jóga zůstávala dál a šla se mnou i do tehdejšího zaměstnání .

► Pojď se se mnou ráno probudit a naladit se touto jógovou sestavou pro nastartování nového dne
a pro rozproudění energie v těle.


Plánovala jsem investice a hospodařila s rozpočty. Ale to, s jakou lehkostí jsem díky józe a každodenní pár minutové praxi k práci přistupovala, mně nesmírně pomáhalo.

A pevně věřím, že i přes náročnost mojí náplně práce, jsem fungovala spolehlivě 🙂

A najednou přišlo období, které bylo pro mě nejnáročnější…

...a to očekávání miminka, porod, šestinedělí a začátek společného rodinného života.

A toto období je právě to, které bych chtěla vypíchnout a pověnovat se mu více. Při prvním těhotenství jsem byla taková cela zkoprnělá, absolutně jsem nevěděla, co se bude dít, jak zvládnu porod a měla jsem mnoho dalších otázek.

Z jógy a jógových principů jsem věděla, do jakých zdrojů energie sáhnout, jak se prodýchat a jak se uvolnit. Přesto by se napětí v době před porodem dalo krájet. Pociťovala jsem opravdu silný psychický diskomfort, strach a vnitřní bolest. To pak mělo za následek, že už se mně nechtělo znovu procházet celý kolotoč otázek, situací.

Opravdu jsem se bála. Všeho...

Těhotná žena na louce s malou holčičkou.

Druhé dítě jsem někde v hloubi chtěla.

Ale ideálně, aby mi ho někdo jen tak jednoho dne dal.

Musela jsem si v sobě přetvořit celý náhled na věc a řekla jsem si, že se na porod a na období devátého měsíce těhotenství připravím úplně jinak.

Věděla jsem, že celý porod může proběhnout podle různých scénářů, než jen tak, jak o tom budu snít, ale lepší příprava a nadhled udělají velkou službu. A kéž bych si toto všechno uvědomovala už jako prvorodička!

A proto...

...jsem všechny moje poznatky shrnula do jednoduchého průvodce, do kalendáře.

V průvodci Pro Tebe a Tvé těhotenství Tě chci inspirovat, jak o sebe v těhotenství pečovat. Jak se hýčkat a rozmazlovat. Budeme objevovat způsoby a nástroje, které Ti mohou vylepšit den. Vnést radost a lehkost i do dnů, které někdy mohou být náročné fyzicky i psychicky.

Průvodce je tu pro ženy ve 2. a 3. trimestru těhotenství.

Součástí průvodce je:
Přejít nahoru