Petra Musilová

Proč jsem se rozhodla psát blog?

Proč já?

Jsem Petra, žena, bytost, která má ráda sebesvé děti a náš společný čas. A manžela! 🙂

Baví mě pozorovat, jak se spolu všichni vyvíjíme, měníme. Jak jsme spolu sladění a někdy taky vůbec… Jak nacházet a znovu objevovat věci a příležitosti, které nás naplňují.

Už před šesti lety jsem měla velkou touhu, potřebu sdílet mé myšlenky. Tenkrát můj blog sloužil jako takový poznámkový blog, kde jsem si setřídila myšlenky, odhazovala překážky při rozhodování, zkrátka jsem se ze všeho vypsala… Jen místo sešitu, deníku, rovnou do počítače, na internet. Moc mě to bavilo a splnilo to účel. Hodně jsem se posunula a udělala v životě větší kroky.

A je to

Můj život se vyvíjel dál, právě tak, jak jsem si utřídila psaním v mém původním blogu. Tu a tam jsem měla opět touhu sdílet příběhy, okolnosti, situace z mého života, ale na moji původní stránku se tyto informace už moc nehodily, zkrátka tam nezapadaly. A mé poznatky, zkušenosti a nápady zůstávaly jen na papíře, v hlavě nebo někde v hloubi duše… Takže???

Nový blog je na světě 🙂 A už se mohu rozepisovat a specializovat se na vybraná témata, která se týkají mého života a Vás.

A jaká témata se na mém blogu budou objevovat?

Budu s Vámi sdílet zkušenosti z mého života, který je již několik let doprovázen jógou. Jóga je mým dlouholetým pomocníkem při řešení různých situací všedních dnů, ale také podporou při setkávání se s většími výzvami.

Chystám se promlouvat k maminkám v očekávání, k maminkám po porodu a k maminkám (tatínkům) s většími dětmi. Chtěla bych Vás inspirovat, pobavit a předat Vám tipy k pohodovějšímu chodu rodinného života. To vše za přítomnosti jógy.

Jedním tipem k radostnějšímu rodinnému životu budou jógové příběhy pro Vás a Vaše děti. V příbězích se proletíme po celém světě, setkáme se s přírodou a se zvířátky, které mají různá rozpoložení. A to podle toho, jestli mají hlad, nebo jsou najedená. Zda jsou mláďátka v bezpečí u maminky, nebo mají strach. Jestli zuří a bojí se. Společně se zvířátky a s našimi dětmi prožijeme formou příběhu, zábavy různé emoce. Setkáme se s emocemi a necháme děti projevit se naplno, aniž bychom měli tendenci je ,,tlumit“, jak máme stále téměř všichni zažité.

Zábava pro všechny

Zabavíme maminku s dítětem, ale mohou se přidat i další děti a tatínek, prarodiče. Potom z toho už bude příběh pro celou rodinu, kde se všichni vyřádí a možná nechají odejít nějaké nánosy – nálady a emoce, které nasbírali během dne. Například skrze pozici lva, který bude ,,křičet“.

Celá rodina se vykřičí ze všech nastřádaných negací prostřednictvím pozice lva a pak budou pokojně jen tak odpočívat v pozici spokojené lvice, na sluníčku, v savaně. Lvice (maminka) bude hladit svoje mláďátka (děti) zahřátými dlaněmi a vše bude klidné, vyrovnané.

Aby ta rodinná pohoda s našimi dětmi a rodinou převažovala nad nepohodou, ráda bych doprovázela maminky na jejich cestě životem s miminkem už od konce těhotenství, přes porod a šestinedělí. Chtěla bych jim dát užitečné typy, jak nakládat se svým volným časem, kterého možná už nebude tolik. Osvojíme si různé techniky, jak se rychle povzbudit, osvěžit a jít dál 🙂 Chtěla bych propojit nástroj jógu s jinými nástroji, které pomohou maminkám v očekávání osvojit si návyky týkající se péče o sebe a svůj čas.

Další pomůcky a techniky

Těmi nástroji myslím aromaterapii po ránu, masáž zad při lehkém rozcvičení za pomocí jógy, nebo večer ke zklidnění před spaním. Meditace k odbourání úzkosti, afirmace k porodu, rozmlouvání s miminkem, promlouvání k děloze, tajné dohody… Studování porodních poloh, které jsou vhodné k úlevě při porodu, které jsou naopak nápomocné když už se chce děťátku ven. A další a další záchytné body, jak celé období projít a prožít s větší radostí a lehkostí.

A abych nezapomněla, občas se zaměřím ve svých článcích na maminky čistě jako na ženy, bez jakékoliv role a někdy se tu objeví jen tak moje zpověď 🙂

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru